Konkursy

Nagrody III Edycji Konkursu Bioetycznego

W sobotę, 19. czerwca 2021r., odbyło się rozdanie nagród dla laureatów III Edycji Konkursu Bioetycznego. Konkurs był organizowany przez Międzywydziałowy Instytut Bioetyki przy Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie oraz Poradnię Bioetyczną przy UPJPII.

Główną nagrodą w konkursie był diamentowy indeks Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, który umożliwia studiowanie na jednym z jedenastu kierunków uniwersytetu. Zwyciężczynią konkursu została uczennica naszej szkoły, Malwina Wyrzykowska z klasy 2a. Laureatką trzeciego miejsca została Klara Kraszewska, również z klasy 2a.

Czytaj więcej...

Finał Konkursu Bioetycznego

Jest mi niezmiernie miło poinformować Państwa, że w konkursie bioetycznym organizowanym przez Międzywydziałowy Instytut Bioetyki przy Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie oraz Poradnię Bioetyczną przy UPJPII oraz pod patronatem Rektora UPJPII, Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Kuratorium Oświaty w Szczecinie, uczniowie nasze Liceum zajęli następujące miejsca:

Czytaj więcej...

Znamy wyniki konkursu na mowę noblowską

Uczennica klasy I g, Hanna Podgórska otrzymała Wyróżnienie w konkursie dla uczniów szkół ponadpodstawowych na napisanie mowy noblowskiej. Konkurs organizowany przez Fundację Olgi Tokarczuk i Wrocławski Dom Literatury jest elementem programu edukacyjnego „Jak zdobyć Nagrodę Nobla”. W nagrodę Hania otrzymała książki z autografem Olgi Tokarczuk oraz została zaproszona do udziału w warsztatach z wystąpień publicznych, które odbędą się w drugiej połowie 2021 roku. Serdecznie gratulujemy i życzymy, aby rozwijała swój talent pisarski.

Słowa mają moc. „Jakie słowa, takie rzeczy, zdarzenia, myśli, wyobrażenia, sny i wszystko...”. /Wiesław Myśliwski/

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego Deutschfreund 2019

Laureatkami konkursu zostały:

  1. Marlena Caronia 1gb
  2. Barbara Zasuwa 1b
  3. Anita Drabik 1gb
  4. Beata Dziura 1gh

Wynik bardzo dobry uzyskali:

Czytaj więcej...

Wyniki tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu z języka niemieckiego VERSTEHEN

Z radością informujemy iż uczennica
Daria Sosnowska z kl. 1Gpre-IB zdobyła 1 miejsce w kraju i uzyskała tytuł LAUREATA 

Czytaj więcej...

E(X)PLORY 2019

Z radością informujemy, że Anna Skierska – uczennica klasy 3IB została LAUREATKĄ pierwszej nagrody w konkursie naukowym E(x)plory 2019, który odbył się w dniach  23 – 25 października 2019 r. w Gdyni.
Ania na Finale Konkursu Naukowego E(x)plory 2019 przedstawiła projekt „Zmodyfikowane nanokrystaliczne ogniwo słoneczne”

smile GRATULUJEMY smile

Czytaj więcej...

INTEL INTERNATIONAL SCIENCE AND ENGINEERING FAIR 2019

Z radością informujemy, że w dniach 12 – 17 maja 2019 r. Anna Skierska – uczennica klasy 2 IB reprezentowała Polskę na konkursie Intel International Science and Engineering Fair 2019. Za swój projekt otrzymała 4. miejsce w kategorii Energia: Fizyka oraz tytuł laureata konkursu Intel ISEF.

smile GRATULUJEMY smile

Konkurs Wiedzy o Europie Wschodniej, Azji Środkowej, Kaukazie i Syberii "Zostań Wschodoznawcą"

Radosław Dziedzic z klasy 3d zajął 1 miejsce w Konkursie Wiedzy o Europie Wschodniej, Azji Środkowej, Kaukazie i Syberii "Zostań Wschodoznawcą"

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego SPRACHDOKTOR 2019

W konkursie wzięło udział 33 uczniów naszej szkoły.

Laureatami konkursu zostali: 

  1. Jakub Bagiński
  2. Zuzanna Wróbel
  3. Julia Plezia
  4. Jakub Szajek
  5. Aleksandra Gienieczko

 19 uczniów uzyskało wynik bardzo dobry w konkursie:

Czytaj więcej...

XI Konkurs Wojewódzki Języków Obcych - Język Francuski

Andrzej Drzewieniecki, uczeń klasy 1 pre-IB, został laureatem 1. miejsca w XI Konkursie Wojewódzkim Języków Obcych - Język Francuski.

XI Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego

Z radością informujemy, iż

Julia Patynek kl. 3IB

zdobyła tytuł laureata XI Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego zajmując I miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Międzyszkolne Zawody Matematyczne

Z radością informujemy, iż drużyna II LO w składzie:

Jakub Jasiński, kl. 3fB
Leon Dybioch, kl. 2f
Grzegorz Maciejewski, kl. 3fB

zdobyła II miejsce w LX Międzyszkolnych Zawodach Matematycznych.
Indywidualnie Jakub Jasiński uzyskał 4 lokatę a Leon Dybioch  zajął miejsce 9.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

XXXIV Konkurs Chemiczny Politechniki Warszawskiej

Z przyjemnością informujemy, iż Kordian Głąbowski z klasy 3g został laureatem XXXIV Konkursu Chemicznego Politechniki Warszawskiej

Finaliści :

Czytaj więcej...

Wojewódzki Konkurs Chemiczny - wyniki

Jakub Szajner  3g (laureat)  wygrał Wojewódzki Konkurs Chemiczny
Hubert Adamczyk 3g (wyróżniony) - 3 miejsce
Kordian Głąbowski 3g - 4 miejsce 

Czytaj więcej...

X Bałtycki Konkurs Języka Angielskiego

W czwartek 7.03.2019r. nasi uczniowie Aleksandra Matkowska z kl. 2b i Mikołaj Stefaniszyn z kl. 3fK reprezentowali szkołę podczas jubileuszowej edycji ogólnopolskiego Bałtyckiego Konkursu Języka Angielskiego. Na Politechnice Koszalińskiej zmagali się z testem w języku angielskim i obydwoje zakwalifikowali się do ścisłego finału - etapu ustnego, gdzie zaprezentowali swoją ogromną wiedzę na temat Wojny Secesyjnej w USA.

I miejsce zajęła Ola !!!

Serdecznie gratulujemy!