Konkursy

POBOŻNIAK W TOP 20 SZKÓŁ ZWOLNIONYCH Z TEORII

W piątek, 21 kwietnia 2023 r. celebrowaliśmy sukces młodzieży II Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie. Podczas Wielkiego Finału Olimpiady Zwolnieni z Teorii odebraliśmy nagrodę za zajęcie XI miejsca w Polsce w Rankingu Szkół Zwolnieni z Teorii. Wysoką pozycję zawdzięczamy uczniom realizującym w roku szkolnym różnorodne projekty społeczne. Wsparcie Oddziału Psychiatrii Dziecięcej i Młodzieżowej poprzez zbiórkę ponad 12 000 złotych,   popularyzacja sportu i zrównoważonej mody, festyn charytatywny na rzecz domów dziecka,  rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego, wpieranie dzikich zwierząt - to tylko kilka projektów zrealizowanych przez naszą młodzież.

Nagroda sprawia nam wielką radość, ale przede wszystkim cieszymy się, że młodzi ludzie mają tyle inicjatywy i zyskują poczucie sprawczości, wiarę, że warto działać, że oni - tacy młodzi, a mogą zmieniać świat i dokonywać rzeczy, które dorosłym nawet nie przyszłyby do głowy. Młodzież uczy się podczas realizacji projektów pracy zespołowej, organizacji zadań i efektywnej komunikacji oraz rozpoznaje swoje predyspozycje. To kompetencje poszukiwane przez pracodawców na całym świecie.

Wielki Finał to celebracja młodzieńczego entuzjazmu, witalizmu i optymistycznego spojrzenia na nasz świat, który będzie lepszy, jeśli, podobnie jak ci młodzi, zaczniemy go zmieniać na lepsze.