Archiwum biblioteki i czytelni

Czytaj.pl "Upoluj swoją książkę" 2022

 Rusza kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Czytaj.pl "Upoluj swoją książkę". 12 bestsellerów w całości do czytania i słuchania za darmo przez cały listopad. Z aplikacją WOBLINK wystarczy zeskanować kod QR, który znajduje się na plakatach obok Vanessy - manekina naszego "ambasadora" akcji oraz na plakatach dostępnych w wielu miejscach naszej szkoły, a także na FB: Biblioteka II LO im. Mieszka I w Szczecinie.

Do czytania zaprasza Ewa Smólska, ambasadorka akcji

SYMBOLE NASZEJ HISTORII

Zbliża się Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji można obejrzeć w Wypożyczalni Biblioteki Szkolnej wystawę edukacyjną „Symbole naszej historii”. To jedenaście plansz, zawierających fotografie, faksymile dokumentów, faktografię od Drzwi Gnieźnieńskich do Orła Legionów Polskich na czapce „maciejówce”.

Zaprasza Ewa Smólska

WYSTAWY W BIBLIOTECE POBOŻNIAKA

W Wypożyczalni szkolnej biblioteki dostępne są od 15 września dwie wystawy.

  1. Zagłada Żydów Europejskich (14 barwnych plansz edukacyjnych, opracowanych przez IPN)
  2. Galeria 1 Obrazu: Teresa Babińska „Perichoresis” z cyklu „Poranek Europy” [rys. tuszem 2022]. To oryginalny obraz szczecińskiej malarki, rzeźbiarki, nauczyciela akademickiego.

Wszystkich zainteresowanych indywidualnych i grupowych zaprasza Ewa Smólska

GALERIA 1 OBRAZU

Oryginał obrazu Tadeusza Eysymonta z cyklu "Ogrody" [akryl na płótnie, 1989] jest dostępny do obejrzenia i kontemplacji w Wypożyczalni Biblioteki Szkolnej. Obraz wybitnego polskiego abstrakcjonisty został wypożyczony z kolekcji państwa Anny i Zbigniewa Gonczaruków i pani Joanny Behrendt. Wystawa jest początkiem cyklu spotkań z żywą sztuką p.t. "Galeria 1 Obrazu"

 

zaprasza Ewa Smólska

Uroczyste wręczenie nagród finalistom II Przeglądu Twórczości Poetyckiej im. Edwarda Stachury

Uroczyste wręczenie nagród finalistom II Przeglądu Twórczości Poetyckiej im. Edwarda Stachury "Wędrówką życie jest człowieka" 2020 odbyło się w kilku etapach w warunkach plenerowych. Finaliści otrzymali dyplomy, wspaniałe nagrody i antologie poetyckie z opublikowanymi konkursowymi utworami. Tomiki wierszy otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu.

 

     

     

   

II Szczecińskiego Przeglądu Twórczości Poetyckiej im. Edwarda Stachury "Wędrówką życie jest człowieka"

Przedstawiamy finalistów i pozostałych uczestników II Szczecińskiego Przeglądu Twórczości Poetyckiej im. Edwarda Stachury "Wędrówką życie jest człowieka".
Zapraszamy do przeczytania nagrodzonych wierszy i poznania młodych poetów!

SKARBY BIBLIOTEKI POBOŻNIAKA

Nowy cykl prezentacji zabytkowych książek, które znajdują się w szkolnym inwentarzu. Jako pierwsza startuje prezentacja Słownika z 1864 roku.
Wystarczy kliknąć w link by przenieść się do XIX wieku!
Zaprasza
Ewa Smólska