Archiwum biblioteki i czytelni

GALERIA 1 OBRAZU

Oryginał obrazu Tadeusza Eysymonta z cyklu "Ogrody" [akryl na płótnie, 1989] jest dostępny do obejrzenia i kontemplacji w Wypożyczalni Biblioteki Szkolnej. Obraz wybitnego polskiego abstrakcjonisty został wypożyczony z kolekcji państwa Anny i Zbigniewa Gonczaruków i pani Joanny Behrendt. Wystawa jest początkiem cyklu spotkań z żywą sztuką p.t. "Galeria 1 Obrazu"

 

zaprasza Ewa Smólska

Uroczyste wręczenie nagród finalistom II Przeglądu Twórczości Poetyckiej im. Edwarda Stachury

Uroczyste wręczenie nagród finalistom II Przeglądu Twórczości Poetyckiej im. Edwarda Stachury "Wędrówką życie jest człowieka" 2020 odbyło się w kilku etapach w warunkach plenerowych. Finaliści otrzymali dyplomy, wspaniałe nagrody i antologie poetyckie z opublikowanymi konkursowymi utworami. Tomiki wierszy otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu.

 

     

     

   

II Szczecińskiego Przeglądu Twórczości Poetyckiej im. Edwarda Stachury "Wędrówką życie jest człowieka"

Przedstawiamy finalistów i pozostałych uczestników II Szczecińskiego Przeglądu Twórczości Poetyckiej im. Edwarda Stachury "Wędrówką życie jest człowieka".
Zapraszamy do przeczytania nagrodzonych wierszy i poznania młodych poetów!

SKARBY BIBLIOTEKI POBOŻNIAKA

Nowy cykl prezentacji zabytkowych książek, które znajdują się w szkolnym inwentarzu. Jako pierwsza startuje prezentacja Słownika z 1864 roku.
Wystarczy kliknąć w link by przenieść się do XIX wieku!
Zaprasza
Ewa Smólska

ESCAPE ROOM – Tajemnica Sokratesa Tańczącego

Pani Joanna Nicka i pani Ewa Smólska zapraszają wszystkich do edukacyjnego escape roomu, w którym każdy z uczestników  przeniesie się do Warszawy z lat dwudziestych XX w.

BIBLIOLAB 2020

15 października Pobożniak rozsławiały na BIBLIOLABIE - ZJEŹDZIE BIBLIOTEKARZY Z POMORZA ZACHODNIEGO panie bibliotekarki: Joanna Nicka i Ewa Smólska

TRZEBA CZYTAĆ 2020

CZYTAJ.PL *** start 2 listopada 2020 !!!

EDYCJA 2020 - czytaj bezpiecznie i pobierz - kod QR - z naszego PLAKATU i czytaj za darmo w aplikacji WOBLINK przez cały listopad

RUSZAMY!!!!

 

Zaprasza ambasadorka akcji Ewa Smólska