Konkursy

MŁODZIEŻ POBOŻNIAKA ZMIENIA Z PASJĄ ŚWIAT NA LEPSZE

W czwartek, 19 maja 2022 r. świętowaliśmy spektakularny sukces młodzieży Pobożniaka. Podczas Wielkiego Finału Olimpiady Zwolnieni z Teorii aż trzy zespoły reprezentujące naszą szkołę zdobyły w swoich kategoriach najważniejsze nagrody - dwa Złote Wilki, dwa Srebrne oraz dwa Brązowe.

Uczennice klas trzecich: Katarzyna Konior, Natalia Imiela i Hanna Skoczowska oraz ich koleżanka z XIII LO - Wiktoria Martin otrzymały Złotego Wilka dla najlepszego projektu olimpiady w zakresie zarządzania zmianą społeczną - „Fassion with Passion”. Dziewczęta najlepiej przystosowały swój projekt do nowej sytuacji związanej z wojną w Ukrainie i część pozyskanych funduszy przekazały na pomoc imigrantom. Uczennice zdobyły także nagrodę Srebrnego Wilka dla najlepszego projektu w województwie zachodniopomorskim w swojej kategorii oraz Brązowego Wilka dla najlepszego projektu w szkole.

Drugim, równie wielkim sukcesem, jest zdobycie Złotego Wilka przez chłopców z klasy 3 f: Jakuba Domagalskiego, Kacpra Niemcewicza i Antoniego Nowaczyka dla projektu NaLepsze w kategorii projekt technologiczny. Chłopcy stworzyli aplikację NaLepsze do wyszukiwania inicjatyw społecznych w okolicy. Aplikacja jest dostępna na AppStore i w Sklepie Play. Dzięki ich aplikacji pomaganie staje się dużo prostsze, a ponadto ułatwia ona przepływ informacji związanych z organizowanymi manifestacjami i zbiórkami charytatywnymi.

Kolejnym powodem do świętowania jest zdobycie nagrody Srebrnego Wilka  przez uczennice klasy 2b: Aleksandrę Borowską, Roksanę Bartyzel, Natalię Górniak, Zuzannę Lencewicz, Natalię Wyrobek, Martynę Wyrobek i Laurę Ziętarę dla najlepszego projektu w województwie zachodniopomorskim w kategorii społeczeństwo obywatelskie oraz nagrodę Brązowego Wilka dla najlepszego projektu w szkole. Dziewczęta dokonały niemożliwego - zorganizowały w Szczecinie bieg charytatywny, w którym wzięło 130 osób i zebrały ponad 11 000 zł na Fundację „Mam marzenie”, tym samym spełniając marzenia czworga dzieci.

Sukcesy młodzieży dały naszemu Liceum zaszczytne 18. miejsce w Polsce w Rankingu Szkół Zwolnionych z Teorii.

Młodzież nazywa Złote Wilki Zwolnionych z Teorii „społecznymi Oscarami”, ale nie tylko nagrody są tutaj istotne. Przede wszystkim młodzi ludzie zyskują poczucie sprawczości, wiarę, że warto podejmować inicjatywę i działać, że oni - tacy młodzi, a mogą zmieniać świat i dokonywać rzeczy, które dorosłym nawet nie przyszłyby do głowy. Młodzież uczy się podczas realizacji projektów pracy zespołowej, organizacji zadań i efektywnej komunikacji oraz rozpoznaje swoje predyspozycje. To kompetencje poszukiwane przez pracodawców na całym świecie.

Wielki Finał to celebracja młodzieńczego entuzjazmu, witalizmu i optymistycznego spojrzenia na nasz świat, który będzie lepszy, jeśli, podobnie jak ci młodzi, zaczniemy go zmieniać na lepsze.