Informatyka

III F już wie, jak rozpocząć swoją karierę w IT

22 marca klasa III F o profilu matematyczno-fizycznym wzięła udział w wydarzeniu, którego celem było zaprezentowanie im ścieżki kariery programisty. W tym celu na terenie naszej szkoły zorganizowane zostało spotkanie z przedstawicielami szczecińskiego oddziału firmy GlobalLogic Poland, jednego z liderów w branży inżynierii produktów cyfrowych.

Czytaj więcej...

XXIX Olimpiada Informatyczna

Ministerstwo Edukacji i Nauki, Fundacja Rozwoju Informatyki oraz Komitet Główny Olimpiady Informatycznej serdecznie zapraszają do startu w XXIX Olimpiadzie Informatycznej, organizowanej zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad. 

Właśnie rozpoczęły się zawody I stopnia XXIX Olimpiady Informatycznej, które potrwają do 22 listopada 2021 r. 

Zapraszamy uczniów do udziału, w każdym momencie uczniowie mogą przystąpić do tych zawodów.  Rejestracja dostępna jest pod adresem: https://sio2.mimuw.edu.pl/c/oi29-1/dashboard/. Uczniowie sami rejestrują się w systemie, wybierając szkołę, do której uczęszczają.

Czytaj więcej...

Konkurs Bóbr-MAP II

Szanowni Państwo! 

Fundacja Rozwoju Informatyki, działając na zlecenie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, ma bardzo ciekawą propozycję dla uzdolnionych matematycznie i informatycznie uczniów szkół ponadpodstawowych zainteresowanych swoim rozwojem informatycznym. 

Już w czwartek 30.09 o godz. 13:00. odbędzie się konkurs Bóbr-MAP II. 

Wszystkie informacje dotyczące konkursu znajdują się na stronie www.bobr.edu.pl. Aby wziąć udział w konkursie, należy zarejestrować się na stronie www.dzwonek.pl do godz. 12.45 w czwartek 30.09.

To konkurs, który nie wymaga umiejętności programowania, ani znajomości algorytmów, jest konkursem łamigłówek i zadań logicznych, ale dobry wynik otwiera drogę do udziału w projekcie MAP, który jest ważną częścią Programu Rozwoju Talentów Informatycznych na lata 2019-2029 https://map.org.pl.  

Udział w konkursie i projekcie MAP jest całkowicie bezpłatny, a organizacja konkursu w szkołach dzięki wykorzystaniu platformy Dzwonek.pl jest bardzo prosta.

Giganci programowania 2021

Wyniki II etapu XXVIII Olimpiady Informatycznej

Z radością informujemy, że do finału XXVIII Olimpiady Informatycznej zakwalifikował się nasz uczeń Cezary Galiński z klasy 2BIB.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale Olimpiady.