Język niemiecki

WYMIANA POLSKO-NIEMIECKA

ZAPRASZAM UCZNIÓW DO UDZIAŁU W WYMIANIE POLSKO-NIEMIECKIEJ ZE SZKOŁĄ PARTNERSKĄ
BALTIC-SCHULE Z LUBEKI.

Czytaj więcej...

46. Olimpiada Języka Niemieckiego

Przeprowadzony w listopadzie etap szkolny olimpiady wyłonił dwie uczennice, które zakwalifikowały się do etapu okręgowego. Są to:

Czytaj więcej...

Warsztaty językowo-realioznawcze

Serdecznie zapraszamy uczniów klas I, II i III na wyjazd edukacyjny -  warsztaty w Riepenburg w Niedersachsen/Niemcy, które odbędą się w dniach 15-19. maja 2023r.
W programie m.in. zwiedzanie najbliżej okolicy, wycieczki piesze autokarowe, zwiedzanie miast: Braunschweig, Wolfsburg, Hameln i inne + zajęcia z języka niemieckiego, zajęcia integracyjne.

Czytaj więcej...

DEUTSCHFREUND 2020

Otrzymaliśmy informację od organizatora konkursu, iż z powodów problemów organizacyjnych i technicznych Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego Deutschfreund zostaje przełożony na przyszły rok. Nowy termin konkursu zostanie ogłoszony na stronie organizatora jersz.pl i będzie wymagana ponowna rejestracja uczestników.

Zapraszamy chętnych w późniejszym terminie!

Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego 2020

Z przyjemnością informujemy, że dwie uczennice naszej szkoły 
Daria Sosnowska Emilia Żygis
zakwalifikowały się do etapu ustnego (ostatniego) Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego, który odbędzie się 14.03.2020

Gratulujemy i życzymy powodzenia !

Zaproszenie na zajęcia języka niemieckiego

Serdecznie zapraszam uczniów II LO na zajęcia z języka niemieckiego rozwijające wszystkie sprawności językowe i/lub przygotowujące do egzaminów Zertifikat Deutsch na poziomie A1-B2 Goethe Institut w ramach projektu "Deutsch Plus"

proponowane terminy:

Czytaj więcej...