Język angielski

MY ONLINE AUDIO LIBRARY PROJEKT WSPÓŁPRACY SZKÓŁ W RAMACH ETWINNING

      

Klasa 2B rozpoczęła projekt międzynarodowy „My Online Audio Library” zrzeszający wiele szkół: 

Czytaj więcej...

NOC ANGLISTÓW 2021

26 listopada uczniowie Pobożniaka wzięli udział w unikatowym wydarzeniu - pierwszej edycji Nocy Anglistów. Był to wieczór pełen wykładów i prezentacji przygotowanych przez ośrodki anglistyczne z całej Polski. Celem inicjatywy było pokazanie myśli i potencjału naukowego polskiej anglistyki, ukazanie nieprawdziwości mitu, że anglistyka to wyłącznie nauka języka, zapoznanie z prowadzonymi przez polskich anglistów badaniami z dziedziny literaturoznawstwa, językoznawstwa, przekładoznawstwa i metodyki, a także zainteresowanie bogatą ofertą polskich anglistyk uczniów wybierających się na studia filologiczne. Zapożyczenia w języku angielskim, geneza i znaczenie idiomów, kobiece kino niezależne i eksperymentalne, młodzi artyści, akcent i jego znaczenie – to tylko niektóre z wielu wykładów i warsztatów, w których wzięli udział uczniowie II LO im. Mieszka I w Szczecinie.

Czytaj więcej...

NIEZWYKŁE SPOTKANIE Z MARSHĄ IVINS

16 listopada nasi uczniowie uczestniczyli w wirtualnym spotkaniu z Marshą Ivins, byłą astronautką NASA, która spędziła 55 dni w kosmosie podczas swoich pięciu misji w NASA. Marsha mówiła o eksploracji kosmosu przez człowieka i aspektach nauki, które stoją za każdą misją kosmiczną. Podzieliła się również swoim osobistym doświadczeniem pobytu w kosmosie, czym wzbudziła niezwykle emocje wśród uczestników spotkania. Spotkanie było kolejnym wydarzeniem zorganizowanym w ramach Programu „Meet America” realizowanego przez Ambasadę Stanów Zjednoczonych w Warszawie

Czytaj więcej...

WIRTUALNE SPOTKANIE Z JESSICĄ BRUDER

6 października br. uczniowie Pobożniaka wzięli udział w wirtualnym spotkaniu z Jessicą Bruder – autorką bestsellerowego  ‘Nomadland’, na podstawie którego powstał oskarowy film o takim samym tytule. Podczas spotkania Jessica opowiedziała o kulisach powstawania reportażu – swojej kilkumiesięcznej przygodzie w kamperze by naocznie dokumentować życie setek Amerykanów, którzy porzucili swoje domostwa i wybrali życie na czterech kółkach.  

Czytaj więcej...

SPOTKANIE UCZNIÓW KLASY 3B Z DOUGIEM BARNESEM

7 października br. uczniowie klasy 3b wzięli udział w wyjątkowym spotkaniu z panem Dougiem Barnesem, pracownikiem Ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję porozmawiać o pracy na placówce dyplomatycznej, o życiu w północno-zachodniej części Stanów Zjednoczonych, a także o nieodkrytych jeszcze przez pana Barnesa  walorach naszego kraju.

Czytaj więcej...

TOK EXHIBITION 2021 & TOK WORKSHOPS

W ostatnim tygodniu roku szkolnego uczniowie klas 2KIB oraz 2BIB wzięli udział w TOK WORKSHOPS. Warsztaty miały na celu wprowadzenie uczniów klas MYP w tajniki przedmiotu Teoria Wiedzy, który od następnego roku będzie na liście ich przedmiotów obowiązkowych.  Podczas pięciogodzinnych zajęć praktycznych, uczniowie poznali główne założenia przedmiotu TOK, dowiedzieli się czym będą się zajmować przez kolejne dwa lata kursu oraz jakich wymagań egzaminacyjnych należy się spodziewać.  

Czytaj więcej...