Język angielski

ODYN 2023

I WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO Z ELEMENTAMI WIEDZY O KRAJACH NORDYCKICH

10 maja 2023 roku odbyła się w naszej szkole I edycja Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego z Elementami Wiedzy o Krajach Nordyckich ODYN, którego organizatorem było II Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I w Szczecinie przy współpracy z Wydziałem Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego. Konkurs skierowany był dla uczniów szkół średnich województwa zachodniopomorskiego i miał na celu promowanie nauki języka angielskiego oraz zwiększenie świadomości o krajach nordyckich wśród młodzieży.

Czytaj więcej...

Warsztaty Euroweek 2023

W dniach 21-25 maja 2023 r. nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach #euroweek2023 w Dusznikach-Zdroju. Podczas ciekawych zajęć uczestnicy mogli nie tylko poszerzyć swoje umiejętności z języka angielskiego, ale także poznać kulturę, historię, czy geografię państw, z których pochodzili wolontariusze prowadzący zajęcia - Polinezji Francuskiej, Gruzji i Kirgistanu.

Czytaj więcej...

Poliglota Pobożniaka 2022

26 września 2022 r., z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych, odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu językowego Poliglota Pobożniaka. W konkursie udział wzięło 60 uczniów naszej szkoły i jak sami przyznają lekko nie było! Test konkursowy, z którym przyszło się zmagać uczestnikom wymagał znajomości zarówno języka angielskiego jak i niemieckiego, a także niebywałej umiejętności swobodnego i płynnego posługiwania się na przemian obu językami.

Z przyjemnością informujemy, że zwycięzcami tegorocznej edycji konkursu Poliglota Pobożniaka zostali:

Czytaj więcej...

Podsumowanie Dni Kultury Krajów Anglojęzycznych 2022

WYNIKI KONKURSU ENGLISH HIGH FLIER 2021

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie Mikołaj Gawroniak (1IBb) oraz Marcel Szklarczyk (3b) uzyskali TYTUŁ LAUREATA w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego English High Flier 2021. 

Gratulujemy również uczniom, którzy uzyskali wyróżnienia:

Czytaj więcej...

INTERNATIONAL SPEAKING CORNER

  

To nasz autorski projekt, który ma na celu stworzenie wirtualnej strefy, która da uczniom różnych narodowości możliwość spotkania się i porozmawiania w języku angielskim.

Czytaj więcej...