Olimpiady

Pierwsze Mentorki Zwolnionych z Teorii z Pobożniaka

W tegorocznej edycji olimpiady Zwolnieni z Teorii uczniów realizujących projekty będzie wspierać 130 Mentorów i Mentorek z całej Polski, w tym dwie uczennice naszego Liceum - Aleksandra Borowska i Natalia Górniak z klasy 3b. 10 września 2022 r. w Meta Przestrzeni w Warszawie odbyły szkolenie mentorskie tej edycji.

Szkolenie składało się z kilku części, przede wszystkim z warsztatów ze starszymi Mentorami oraz ekspertami na temat planowania, sukcesu projektu, sukcesu komunikacji, motywacji, a także rozwoju osobistego. Ważna była także integracja między tegorocznymi Mentorami oraz spotkanie z zarządem i założycielami Zwolnionych z Teorii: Marcinem Bruszewskim i Rafałem Flisem.

„Zjazd był rewelacyjny, atmosfera i ludzie, których poznałam, okazali się wspaniali. W powietrzu czuć było determinację i motywację do zmieniania świata razem ze Zwolnionymi. Wokół ludzie pełni pasji, optymizmu i chęci poznania innych. Poczułam się częścią tej społeczności i nie mogę się doczekać, w jaki sposób rozwinie się w niej moja przyszłość.”

Ola i Natalia to doświadczone członkinie społeczności Zwolnionych z Teorii, w minionym roku szkolnym zdobyły Srebrnego Wilka, organizując bieg charytatywny. W tej edycji będą wspierać uczniów pracujących nad swoimi pierwszymi projektami. Każdy zainteresowany olimpiadą może zwrócić się do nich po wsparcie, a my trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.