Konkursy

Nagrody III Edycji Konkursu Bioetycznego

W sobotę, 19. czerwca 2021r., odbyło się rozdanie nagród dla laureatów III Edycji Konkursu Bioetycznego. Konkurs był organizowany przez Międzywydziałowy Instytut Bioetyki przy Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie oraz Poradnię Bioetyczną przy UPJPII.

Główną nagrodą w konkursie był diamentowy indeks Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, który umożliwia studiowanie na jednym z jedenastu kierunków uniwersytetu. Zwyciężczynią konkursu została uczennica naszej szkoły, Malwina Wyrzykowska z klasy 2a. Laureatką trzeciego miejsca została Klara Kraszewska, również z klasy 2a.

Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Dwudziestu najlepszych uczestników otrzymało dyplomy oraz upominki, a pierwsze trzy miejsca dodatkowo otrzymały nagrody rzeczowe.

Dodatkową niespodzianką dla laureatów I, II i III miejsca jest zaproszenie na obrady europarlamentu w Strasburgu. Uczniowie otrzymali zaproszenie od prof. Ryszarda Legutko, który jest przewodniczącym grupy Europejskich Konserwatystów oraz Reformatorów.

Naszą szkołę podczas wręczenia nagród reprezentowała trójka uczennic: Malwina Wyrzykowska (2a), Klara Kraszewska (2a) oraz Weronika Zaleska (2a). Każda z dziewczyn znalazła się w ścisłej piątce laureatów, co spotkało się z ogromnym podziwem krakowskich wykładowców. Opiekunem naukowym był ks. Maciej Wagner, który wspierał i pomagał w zdobywaniu wiedzy na każdym etapie konkursu. 

Więcej informacji o gali finałowej konkursu można znaleźć na stronie internetowej krakowskiej uczelni pod linkiem: 

https://upjp2.edu.pl/aktualnosci/laureatka-iii-konkursu-bioetycznego-z-diamentowym-indeksem-upjpii-19-vi-2021-1761.html 

Klara Kraszewska (2a)