Konkursy

Finał Konkursu Bioetycznego

Jest mi niezmiernie miło poinformować Państwa, że w konkursie bioetycznym organizowanym przez Międzywydziałowy Instytut Bioetyki przy Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie oraz Poradnię Bioetyczną przy UPJPII oraz pod patronatem Rektora UPJPII, Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Kuratorium Oświaty w Szczecinie, uczniowie nasze Liceum zajęli następujące miejsca:

- Malwina Wyrzykowska (2a) - I Miejsce - Zwyciężczyni Konkursu Bioetycznego III edycji. Malwina zdobyła diamentowy indeks Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie oraz nagrodę rzeczową,
- Klara Kraszewska (2a) - III Miejsce - Laureatka Konkursu Bioetycznego III edycji,
- Weronika Zaleska (2a) - V Miejsce - Finalistka Konkursu Bioetycznego III edycji.

Pozostali uczestnicy, którzy zakwalifikowali się do finału zostali finalistami tego konkursu. Są to:

- Daria Doroszkiewicz (2g),
- Julia Nęcka (2d),
- Oliwia Sobaś (2d),
- Marcel Bartczak (2d),
- Jędrzej Kopaczewski (2d),
- Mateusz Lepak (2Ga),
- Jan Tomczak (2d).

Finał odbył się w sobotę, 24 kwietnia br. Z powodu obecnie panującej sytuacji przebiegał on-line. Finaliści musieli zmierzyć się z trzydziestoma pytaniami. Uczniowie włożyli wiele trudu i poświęcili mnóstwo czasu na zapoznanie się z bardzo trudnymi dokumentami związanymi z kwestiami bioetycznymi. Wszystkim finalistom bardzo serdecznie gratuluję! Cieszę się, że mogliśmy reprezentować naszą szkołę w tym wydarzeniu.

Ks. Maciej Wagner
opiekun