Pedagog i psycholog

Zakończenie 70. Olimpiady Chemicznej

15 czerwca w Warszawie, w bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego, odbyło się uroczyste podsumowanie 70. Olimpiady Chemicznej połączone z obchodami jubileuszu olimpiady.

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka w Szczecinie zdobyli 5 tytułów laureata – (ex aequo z Liceum im. Stanisława Staszica w Warszawie).

Nasi laureaci to:

- Wiktor Kępiński – absolwent klasy 4g, uzyskał tytuł laureata 2. miejsca, najlepsze wyniki w rozwiązywaniu zadań z chemii fizycznej oraz zadań laboratoryjnych w ramach 70.Olimpiady Chemicznej; zakwalifikował się do drużyny, która będzie reprezentowała Polskę na 56 Międzynarodowej Olimpiadzie Chemicznej (56. ICHO) w Arabii Saudyjskiej w lipcu 2024 r.

- Mateusz Żukowski absolwent klasy 4g uzyskał tytuł laureata 3. miejsca,

- Michał Siedlecki absolwent klasy 4g,

- Michał Jarecki uczeń klasy 3g,

- Nikodem Rogaczewski uczeń klasy 3g (najlepszy wynik z zadań z chemii nieorganicznej w ramach Chemicznej).

Finalistami tej olimpiady są też: Paweł Żurek 3g, Marek Lewandowski 4g, Wojciech Boguszowski 4h.

Opiekunem naukowym uczniów jest Pani Teresa Kołogrecka-Bajek.

Podczas zakończenia 70. Olimpiady Chemicznej naszym laureatom towarzyszyła Pani Dyrektor Joanna Behrendt.