Informacje przedmiotowe

Zwolnieni z Teorii cd...

Zbliżamy się do finału olimpiady Zwolnieni z Teorii. Wszystkie nasze zespoły uczniowskie pracują zawzięcie. Warto wspomnieć o kilku inicjatywach: 

  1. Projekt „Akcja: Obligacja” jest dziełem uczniów z różnych klas i szkół. Naszą reprezentują:

    - Apolonia Trzeciakiewicz (2b, LO2),

    - Weronika Zaleska (2b, LO2),

    - Michał Jaz (2b. LO2),

    - Mikołaj Krawiec (1b, LO2), 

    Projekt „Akcja: Obligacja" ma za zadanie pogłębić myśl przedsiębiorczą oraz zwiększyć świadomość inwestycyjną zarówno wśród polskiej młodzieży, jak i dorosłych.

    Akcje, giełda, papiery wartościowe - te wyrazy upowszechniane przez hollywoodzkie filmy kojarzą się w Polsce z warstwą ludzi najbogatszych i z ogromnym ryzykiem. „Akcja: Obligacja" ma za zadanie to zmienić. Publikując edukacyjne posty na Facebooku i Instagramie, młodzież chce pokazać, jak bezpiecznie inwestować. Udowadnia, że nie są potrzebne studia ekonomiczne, by każdy mógł uzyskać dodatkowe, stałe źródło dochodu w postaci ulokowania pieniędzy w papierach wartościowych. Głównymi odbiorcami ich projektu jest przedsiębiorcza młodzież szukająca nowych możliwości zarobkowych na przyszłość, ale także dorośli, którzy nie mają wiedzy, jak w nieryzykowny sposób można rozlokować każdą ilość swojego kapitału. „Akcja: Obligacja" dostarczy fundamentalnej wiedzy obu tym grupom. 

    Kanały komunikacyjne, na których można ich znaleźć:
    Instagram: https://www.instagram.com/akcjaobligacja/
    Facebook: https://www.facebook.com/akcjaobligacja

    Artykuł w gazetce szkolnej autorstwa zespołu: (s. 8-11)
    https://www.magglance.com/Magazine/818a25fa0b438299bb480c1bbc2564ab/white 

    Każde polubienie, komentarz, udostępnienie czy obserwacja z pewnością bardzo im się przydadzą.

  2. Zupełnie inną aktywność chcą zaproponować uczennice pracujące nad projektem Głosy Zmiany. Ich celem jest pomoc młodzieży, która chce zaangażować się społecznie, ale jeszcze nie do końca wie, jak to zrobić. Przygotowują podcast, w którym będą rozmawiać z członkami organizacji pozarządowych i młodzieżówek, aby przybliżyć ich cele i sposoby działania. Być może dzięki temu młodzi ludzie zdefiniują swój światopogląd i będą bardziej świadomie interpretować zjawiska społeczne w naszym kraju. Do tej pory ukazał się podcast z przedstawicielkami Młodej Lewicy oraz Federacji Młodych Socjaldemokratów i przedstawicielem Organizacji Młodzieżowej PPS.

    Informacje o projekcie znajdziecie:

    na Facebooku:
    https://www.facebook.com/GlosyZmiany/

    Instagramie:
    https://www.instagram.com/glosyzmiany/

    Twitterze:
    https://twitter.com/GlosyZmiany

    Posłuchać rozmów z młodymi aktywistami można

    na Spotify:
    https://open.spotify.com/show/2wrSXGFR2sb1zhAspAUozE

    oraz YouTube:
    https://youtube.com/channel/UCPgdVDsEMIkhSmWFeCtFtWQ 

  3. Każdy z nas w pewnym momencie życia musi dorosnąć i stać się samodzielny. Jest to poważne wyzwanie. Z pomocą przychodzą dziewczyny z klasy 2b, które jeszcze niedawno były uczennicami klasy ósmej i doskonale pamiętają, jakim wyzwaniem jest wybór szkoły średniej, odpowiedniego profilu itp. Zapraszają wszystkich wkraczających w samodzielne życie na swoją grupę na Facebooku - „samoDZIELNI”, na której można skorzystać z pomocy bardziej doświadczonych osób lub udzielać pomocy innym.

    Strona na Facebooku:
    https://www.facebook.com/Samodzielni-104292228388795

    Instagram:
    https://www.instagram.com/samodzielni_zwzt/

    Grupa na Facebooku:
    https://www.facebook.com/groups/140750904582834