Informacje przedmiotowe

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

Co roku odbywa się Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej. Tym razem obchodziliśmy jego XXIV edycję. Od kilku lat udział w tym konkursie biorą uczniowie naszej szkoły. Zazwyczaj eliminacje konkursowe odbywają się wiosną, jednakże, z wiadomych przyczyn, tym razem odbyły się jesienią i to w wydaniu on-line.

Zadaniem uczestników zmagań konkursowych było zapoznać się z Księgą Liczb Starego Testamentu oraz Pierwszym Listem św. Pawła do Koryntian wraz ze słownikiem i komentarzami do tych ksiąg. Do konkursu na etapie szkolnym przystąpiło kilkoro uczniów, jednakże do etapu diecezjalnego (wojewódzkiego) dostali się: Maksymilian Maron oraz Hanna Smolej z klasy 3Gh oraz Marcel Bartczak z klasy 2d. Pierwsze miejsce w etapie diecezjalnym zajęła Hanna Smolej i to ona reprezentować będzie szkołę na etapie ogólnopolskim. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! A my tymczasem powoli przygotowujemy się do jubileuszowej XXV edycji OKWB, która odbędzie się 26 lutego 2021 roku.

Katarzyna Lemek i ks. Maciej Wagner – opiekunowie.