Informacje przedmiotowe

III F już wie, jak rozpocząć swoją karierę w IT

22 marca klasa III F o profilu matematyczno-fizycznym wzięła udział w wydarzeniu, którego celem było zaprezentowanie im ścieżki kariery programisty. W tym celu na terenie naszej szkoły zorganizowane zostało spotkanie z przedstawicielami szczecińskiego oddziału firmy GlobalLogic Poland, jednego z liderów w branży inżynierii produktów cyfrowych.

Panowie Michał Tołek i Michał Wojtalewicz poprowadzili dla uczniów Pobożniaka wykład pt. „Czy branża IT jest dla Ciebie?”. W jego trakcie poruszono szereg interesujących kwestii, jak np. specyfika studiów informatycznych, pożądane cechy i umiejętności kandydata na pracownika sektora IT, dostępne ścieżki kariery czy charakterystyka typowego dnia pracy. Dodatkowo zaprezentowana została historia firmy GlobalLogic oraz jej najważniejsze projekty. Nie zabrakło również czasu na pytania ze strony dociekliwych słuchaczy. Spotkanie zwieńczone zostało przekazaniem upominków oraz pamiątkowym zdjęciem.

Mamy nadzieję, że to nie ostatnia tego typu inicjatywa w murach naszej szkoły.