Informacje przedmiotowe

Podsumowanie III edycji Dni Kultury Krajów Anglojęzycznych

W dniach 13-15.03.2019 odbyły się już po raz trzeci w naszej szkole Dni Kultury Krajów Anglojęzycznych. Tematem przewodnim tegorocznej edycji były znane miejsca w krajach anglojęzycznych. Uczniowie naszej szkoły mogli między innymi wziąć udział w quizie wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych „Famous Landmarks”, w konkursie plastycznym, literackim oraz w konkursie na reklamę popularnych miejsc turystycznych.

Zaproszeni goście – pani dr Adriana Goldman oraz pani dr Anna Łakowicz-Dopiera z Instytutu Anglistyki Uniwersytetu Szczecińskiego wygłosiły wykłady ”Following Sherlock Holmes” oraz “American South”. Uczniowie “Pobożniaka” dzielili się własnymi wspomnieniami relacjonując swoje podróże – wysłuchaliśmy między innymi opowieści o Dublinie, Nowym Jorku, Anglii, a także zabrano nas w wirtualną podróż na Maderę, Jamajkę i Dominikanę. Nowością w tym roku były wykłady pana Janusza Dargiewicza dotyczące realiów studiowania w Anglii, a na indywidualnych konsultacjach nasi uczniowie mogli porozmawiać na temat aplikowania na studia za granicą.

W piątek 15 marca w auli naszej szkoły odbyła się uroczysta gala finałowa, podczas której wysłuchaliśmy prelekcji pani dr Adriany Goldman “Brief origin of St. Valentine’s Day and its celebration”. Klasy pierwsze zaprezentowały kraje anglojęzyczne – mogliśmy podziwiać pomysłowe scenki dotyczące historii, obyczajów czy tańców regionalnych – w auli pojawili się reprezentanci Szkocji w tradycyjnych kiltach, Maorysi z Nowej Zelandii czy przepiękne Hinduski. Uczniowie zaskoczyli nas również rewelacyjnymi przebraniami – nie mogliśmy oderwać wzroku od skaczącego kangura, koali czy kiwi. Na wysokości zadania stanęły również zespoły kulinarne, które częstowały nas regionalnymi smakołykami.
Zwycięzcami tegorocznej edycji zostali:
I miejsce: klasa 1h – USA
II miejsce: klasa 1b – Anglia
III miejsce: klasa 1c - Szkocja
GRATULUJEMY!

Dziękujemy naszym sponsorom, którzy ufundowali dla nas nagrody oraz zapewnili wsparcie finansowe całego przedsięwzięcia.
Pomogli nam: RADA RODZICÓW przy II LO, Uniwersytwt Szczeciński, Teatr Współczesny, Laser Tag Labirynt, Escape Room, Kino Pionier, Szkoła Językowa Empik School, Radio Szczecin, Wydawnictwo MacMillan, Wydawnictwo Pearson, Kino Helios, Multikino, Kafe Przełomy, Carefour Turzyn, Filharmonia Szczecińska, Firma Lisner, Żegluga Szczecińska oraz Książnica Pomorska.

Wyniki konkursów III edycji Dni Kultury Krajów Anglojęzycznych:
Konkurs Literacki. Zadaniem uczniów było napisanie bloga podróżniczego.
I miejsce Weronika Borowiak 2c
II miejsce Tasija Mangudis z 2 IB
III miejsce Katarzyna Hajka z 2a
Wyróżnienie: Hubert Górski z 2IB

Konkurs filmowy – 30sek reklamy promującej ciekawe miejsce.
Jakub Lamborski i Weronika Lis z 3h

Konkurs Plastyczny. „Famous Landmark” – praca wykonana dowolną techniką.
I miejsce Monika Ramel z 2IB
II miejsce Hubert Ksel z 2f
III miejsce Paulina Olesińska i Joanna Menkiszak z 1a
Wyróżnienie: Kinga Pramik z 2F, Monika Kacprzak z 1h oraz Tomasz Puchalski z 2IB

Relacja Radio Szczecin „Licealiści: Angielski powinien dzisiaj znać każdy” dostępna na radioszczecin.pl