Międzynarodowy projekt współpracy szkół eTwinning

WSPÓŁPRACA Z LICEUM Z LOUSADY (PORTUGALIA)

          

MIĘDZYNARODOWY PROJEKT WSPÓŁPRACY SZKÓŁ eTWINNING:
WSPÓŁPRACA Z LICEUM Z LOUSADY (PORTUGALIA)

„Stay at Home Being Eco Wise” to kolejny projekt międzynarodowy, który tym razem nasza szkoła realizuje wraz z Liceum de Lousada (Portugalia) w ramach programu eTwinning. W projekcie udział biorą klasy 1b i 2c z II LO oraz klasy 12A i 12B z Liceo de Lousada. Projekt ma na celu zwrócić uwagę uczniów na kwestie zmian klimatycznych i zachęcić ich do działań na rzecz ochrony środowiska nawet wtedy, gdy ze względu na sytuacją pandemiczną, pozostają w domach. Realizacja projektu odbywać się będzie w kilku etapach, które dotyczyć będą różnych dziedzin życia.

I etap projektu („USE WISELY!”) już za nami. Uczniowie podzielili się pomysłami na to jak mądrze wykorzystywać rzeczy już wyprodukowane. W grudniu / styczniu wymienili się własnoręcznie wykonanymi prezentami gwiazdkowymi, a w lutym stworzyli eko kartki walentynkowe. Takie eko prezenty sprawiły w tych trudnych czasach dużo radości, a zalegające w szufladach rzeczy zyskały drugie życie

          

Do tej pory odbyły się dwa spotkania online z naszą szkołą partnerską. Młodzież miała okazje się poznać i wymienić spostrzeżeniami w kwestiach ekologii i zmian klimatycznych. Uczniowie obu szkol zostali podzieleni na zespoły międzynarodowe, a ich pierwszym wspólnym zadaniem było stworzenie logo naszego projektu.