Dyplomy i podziękowania

Szczecin Model United Nations - StetiMUN 2019

Z przyjemnością informujemy, że konferencja StetiMUN 2019, której organizatorem jest II Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I w Szczecinie, została najlepszą średnią konferencją MUN na Świecie wg portalu MyMUN.                       

MyMUN to platforma, na której rejestruje się konferencje MUN, z całego świata. Po konferencji Delegaci mogą ocenić daną konferencję i na tej podstawie przyznawane są nagrody w trzech kategoriach:

- Mała Konferencja < 150 Delegatów, Średnia 150-600 Delegatów, Duża > 600 Delegatów. 

Nagrody za 2019

  1. Najlepsza Duża Konferencja: WFUNA International Model United Nations Geneva
    (WIMUN) Geneva 2019, Switzerland 
  1. Najlepsza Średnia Konferencja: Szczecin Model United Nations (StetiMUN) 2019, Stettin, Poland 
  1. Najlepsza Mała Konferencja: Antwerp Model United Nations (AntwerpMUN) 2019, Antwerp, Belgium

https://mymun.com/muns/hall-of-fame

Organizatorom gratulujemy!!! 

Konferencje MUN (Model United Nations) to symulacje obrad największej i najważniejszej organizacji Świata jaką jest Organizacja Narodów Zjednoczonych. Stąd też, spotkanie, które organizują uczniowie II LO należą do bardzo prestiżowych. Młodzież z różnych krajów wciela się w role delegatów reprezentujących interesy poszczególnych państw należących do ONZ. Delegaci, podczas kilkudniowego zjazdu pracują nad rozwiązywaniem palących problemów świata w różnych interesujących komisjach np. Radzie Bezpieczeństwa, Komisji Praw Człowieka, Komisji Ekonomiczno – Społecznej, UNESCO, Komisji Przeciwdziałania Terroryzmowi czy Komisji ds. Przestrzeni Kosmicznej. Językiem oficjalnym konferencji jest język angielski. Trzydniowe debaty w komisjach mają doprowadzić do osiągnięcia konsensusu w postaci rezolucji, które następnie są rozpatrywane na Zgromadzeniu Ogólnym StetiMUN.