II Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I w Szczecinie

Konferencja TEDxMieszko HS

Drodzy Uczniowie!

Pragniemy Was z przyjemnością poinformować, że 24 listopada 2023 w naszej szkole odbędzie się niezależna konferencja TEDxMieszko HS.

Skrót TED pochodzi od Technology, Entertainment and Design (Techniki, Rozrywki i Designu). Organizacja TEDx zajmuje się wspieraniem wydarzeń, podczas których mówcy, w ciągu 18 minut, mają szansę na zaprezentowanie swoich idei, dotyczących określonego wcześniej tematu przewodniego konferencji. Temat ten zazwyczaj jest bardzo ogólny, co umożliwia różnorodność wystąpień podczas wydarzenia. Tematem odbywającej się w naszej szkole konferencji będą szeroko pojęte “zmiany”.

Jeśli przemawianie przed dużą grupą odbiorców sprawia Ci przyjemność i masz do przekazania pomysł, który skłoni innych do refleksji, zapraszamy do wypełnienia ankiety rekrutacyjnej na mówcę, znajdującej się w linku poniżej. Resztę uczniów zachęcamy do wzięcia udziału w konferencji jako widzowie. Bilety będą dostępne już niebawem, a informacje jak je zdobyć udostępnimy na Facebooku i Instagramie akcji - texmieszkohs, oraz na stronie szkoły.

Link do formularza rekrutacyjnego na mówców