Wiktor Kępiński został srebrnym medalistą Międzynarodowej Olimpiady Chemicznej

reprezentował nasz kraj

w 56. Międzynarodowej Olimpiadzie Chemicznej,

odbywającej się w dniach 23-30 lipca 2024 r. w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej,

i zdobył podczas niej SREBRNY MEDAL.

Wiktorowi i jego opiekunowi naukowemu - pani Teresie Kołogreckiej-Bajek serdecznie gratulujemy !

ORGANIZACJA PRACY SEKRETARIATU SZKOŁY

Dyrekcja II Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I w Szczecinie informuje,

że w okresie wakacyjnym 22 lipca – 23 sierpnia 2024 r.

sekretariat szkoły dla interesantów czynny jest w godzinach 900 – 1300

Końcowy okres rekrutacji do klas pierwszych – obowiązki kandydata

Przypominamy o kluczowych datach związanych z końcowym okresem rekrutacji:

1. 12 lipca 2024 (piątek) o godz. 12.00 – komisja rekrutacyjna ogłasza listę kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia do klasy pierwszej i listę kandydatów niezakwalifikowanych do przyjęcia.

1. Od 12 lipca 2024 (piątek) do 17 lipca 2024 r. (środa), do godziny 1500 KANDYDACI umieszczeni na liście kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia potwierdzają wolę podjęcia nauki poprzez złożenie oryginału świadectwa, oryginału zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty oraz trzech aktualnych fotografii (podpisanych na odwrocie).

UWAGA !

Jeżeli zakwalifikowany nie miał złożonego w II LO wniosku (byliśmy szkołą drugiego/trzeciego wyboru), to musi oprócz wspomnianych powyżej oryginałów złożyć także wypełniony wniosek (może być to wydrukowana z systemu kopia podpisanego wniosku).

Niezłożenie do 17 lipca 2024 r. (środa) do godz. 15.00 oryginału świadectwa i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty jest jednoznaczne z rezygnacją z podjęcia nauki w II LO im. Mieszka I w Szczecinie.

1. 18 lipca 2024 (czwartek) o godz. 12.00 – komisja rekrutacyjna ogłasza listy przyjętych do klasy pierwszej oraz listy nieprzyjętych na rok szkolny 2024/2025 oraz wywiesza informacje o liczbie wolnych miejsc w szczecińskich szkołach ponadpodstawowych.

Zakończenie 70. Olimpiady Chemicznej

15 czerwca w Warszawie, w bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego, odbyło się uroczyste podsumowanie 70. Olimpiady Chemicznej połączone z obchodami jubileuszu olimpiady.

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka w Szczecinie zdobyli 5 tytułów laureata – (ex aequo z Liceum im. Stanisława Staszica w Warszawie).

Nasi laureaci to:

- Wiktor Kępiński – absolwent klasy 4g, uzyskał tytuł laureata 2. miejsca, najlepsze wyniki w rozwiązywaniu zadań z chemii fizycznej oraz zadań laboratoryjnych w ramach 70.Olimpiady Chemicznej; zakwalifikował się do drużyny, która będzie reprezentowała Polskę na 56 Międzynarodowej Olimpiadzie Chemicznej (56. ICHO) w Arabii Saudyjskiej w lipcu 2024 r.

- Mateusz Żukowski absolwent klasy 4g uzyskał tytuł laureata 3. miejsca,

- Michał Siedlecki absolwent klasy 4g,

- Michał Jarecki uczeń klasy 3g,

- Nikodem Rogaczewski uczeń klasy 3g (najlepszy wynik z zadań z chemii nieorganicznej w ramach Chemicznej).

Finalistami tej olimpiady są też: Paweł Żurek 3g, Marek Lewandowski 4g, Wojciech Boguszowski 4h.

Opiekunem naukowym uczniów jest Pani Teresa Kołogrecka-Bajek.

Podczas zakończenia 70. Olimpiady Chemicznej naszym laureatom towarzyszyła Pani Dyrektor Joanna Behrendt.

Pobożniak po raz trzeci w top 20 Szkół Zwolnionych z Teorii

W czwartek, 23 maja 2024 r. świętowaliśmy spektakularny sukces młodzieży Pobożniaka, która w mijającym roku szkolnym zrealizowała aż 16. projektów społecznych. Oznacza to, że nasi uczniowie  podjęli się szesnastu inicjatyw, które realnie zmieniają świat na lepsze. Ponadto podczas Wielkiego Finału Olimpiady Zwolnieni z Teorii zespół uczennic realizujących projekt „Dbaj o Zdrowie” zdobył w kategorii zbiórka charytatywna najważniejsze nagrody - Złotego Wilka, a także Srebrnego oraz Brązowego.

Sukcesy młodzieży dały naszemu Liceum zaszczytne 18. miejsce w Polsce w Rankingu Szkół Zwolnionych z Teorii. Nasza szkoła znajduje się w tym Rankingu od trzech lat, co jest dla nas wielkim wyróżnieniem, zwłaszcza że o miejsce w nim walczyło ponad 450 szkół z całej Polski. Młodzież nazywa Złote Wilki Zwolnionych z Teorii „społecznymi Oscarami”, ale nie tylko nagrody są tutaj istotne. Przede wszystkim młodzi ludzie zyskują poczucie sprawczości, wiarę, że warto podejmować inicjatywę i działać, że oni - tacy młodzi, a mogą zmieniać świat i dokonywać rzeczy, które dorosłym nawet nie przyszłyby do głowy. Cytując obecną podczas Wielkiego Finału Katarzynę Lubnauer, Wiceministrę Edukacji: „angażując się w projekty społeczne, młodzi ludzie zaczęli zmieniać polską szkołę, zanim my, dorośli zaczęliśmy to robić”.

Gratulujemy naszej młodzieży sukcesów i determinacji i czekamy na kolejne inicjatywy w nowym roku szkolnym.

Komunikat w sprawie zajęć opiekuńczo-wychowawczych 31 maja

Zajęcia wychowawczo-opiekuńcze w dniu 31 maja 2024 r. :

1. M. Furman-Szyntor – godz. 11:00 - 12:30, sala A304 – Konsultacje z j. niemieckiego
  2. R. Borawski – godz. 08:00 – 09:30, sala B101 – Fakultety z informatyki
  3. I. Przybyłowicz – godz. 08:00 - 09:30, sala B103 – Konsultacje z informatyki
  4. B. Praczkowska – godz. 09:00 - 10:30, sala A413 – Konsultacje z biologii
  5. A. Radzik – godz. 12.00 – 13.30, sala B303 – Karykatura i rysunek satyryczny w historii - ćwiczenia z krytyki źródeł
  6. E. Ostapkowicz – godz. 09:00 - 10:30, sala A303 – Konsultacje z historii