Wiedza o społeczeństwie

VII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o III RP

W wyniku etapu szkolnego VII edycji olimpiady, który odbył się dnia 13.11, spośród 5 uczestników zostało wyłonionych dwóch reprezentantów naszej szkoły na zawody etapu okręgowego. Odbyły się one dnia 8 grudnia 2018 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku. W wyniku rywalizacji w dwóch częściach – części testowej oraz części pisemnej, nasi uczniowie uzyskali następujące wyniki:

Krzysztof Andrulonis kl. 3H – 1. miejsce (56 pkt.)
Mateusz Siniło kl. 3C – 3. miejsce (41 pkt.)

Obaj uczniowie uzyskali awans do etapu finałowego olimpiady, który odbędzie się 9 marca 2019 roku w Białymstoku. Organizatorem olimpiady jest COPTIOSH.

Gratulujemy!

VI Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym

W wyniku eliminacji szkolnych z dnia 5 listopada br., w których udział wzięło 5 uczniów, dwóch uczestników zostało wyłonionych do reprezentowania naszej szkoły na etapie rejonowym. W wyniku eliminacji rejonowych, które odbyły się w Szczecinku dnia 1 grudnia br., reprezentanci II Liceum Ogólnokształcącego uzyskali następujące wyniki:

Krzysztof Andrulonis kl. 3H – 1. miejsce (60 pkt.)
Mateusz Siniło kl. 3C – 3. miejsce (56 pkt.)

Dzięki uzyskanym wynikom obaj uczniowie uzyskali awans do finału centralnego olimpiady, który odbędzie się 2 marca 2019 w Białymstoku. Organizatorem olimpiady jest COPTIOSH.

Gratulujemy!