Dzień Ziemi w Pobożniaku

W dniach 22-23 kwietnia odbyły się w naszej szkole Dni Ziemi. Uczniowie przygotowali plakaty dotyczące zmian klimatycznych, zanieczyszczeń oceanów, problemów związanych z utratą bioróżnorodności czy fatalnych skutków 'fast fashion' i wylesiania. W czasie zajęć z języka angielskiego rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób możemy pomóc naszej planecie zarówno indywidualnie jak i globalnie. Dowiedzieliśmy się jak ważne jest zrównoważone rolnictwo i przywracanie naturalnych środowisk oraz czy warto zanurzyć się w leśnej kąpieli i co należy spakować do przybornika bushcraftowego. Uczniowie klas 1-3 mogli wziąć udział w akcji 'Roślinka na Dzień Ziemi', która ma na celu zagospodarowanie skweru przy boisku szkolnym. Klasa 1h przygotowała kiermasz ciast, gdzie można było spróbować 'zielonych' pyszności. Nie zabrakło też dobrej zabawy w czasie pamiątkowego zdjęcia z okazji Dnia Ziemi.

Dziękujemy za wspólne świętowanie :)