II Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I w Szczecinie

Szczecin Model United Nations - StetiMUN 2019

Szczecin Model United Nations (StetiMUN 2019) to symulacja obrad Organizacji Narodów Zjednoczonych, przygotowana dla uczniów szkół średnich, zarówno z Polski jak i z zagranicy. II Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie już po raz dziesiąty ma przyjemność organizować konferencję StetiMUN, która cieszy się wielką popularnością wśród wielu szkół partnerskich w Polsce i w Europie.

Konferencja może poszczycić się dużymi sukcesami na tle pozostałych wydarzeń tego typu - StetiMUN 2018 został uhonorowany przez platformę MyMUN nagrodą dla Najlepszej Małej Konferencji MUN na świecie.

W czasie konferencji uczestnicy wcielają się w role delegatów, reprezentując przydzielone im państwa członkowskie ONZ. W tym roku uczniowie mogą spróbować swoich sił w ośmiu komisjach, tj.: Rada Bezpieczeństwa, Komitet ds. Rozbrojenia i Międzynarodowego Bezpieczeństwa, Rada Gospodarcza i Społeczna, Komisja ds. Kobiet, Komisja ds. Nauki i Technologii, Biuro ds. Narkotyków i Przestępczości, Światowa Organizacja Zdrowia.

Celem konferencji jest poszerzenie wiedzy uczniów na temat międzynarodowych i globalnych problemów, a także budowanie świadomości obywatelskiej. Obrady pozwalają także usprawnić płynność w posługiwaniu się językiem angielskim (oficjalnym językiem konferencji) i poznać bardziej zaawansowane słownictwo. Uczniowie mają także szansę poznać szerokie grono osób o różnych poglądach i narodowościach, a także o podobnych zainteresowaniach. Mają również możliwość zdobywania niezbędnych umiejętności takich jak: sztuka przemawiania, dyskusji czy wspólnego rozwiązywania problemów.