II Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I w Szczecinie

SPOTKANIE Z DYPLOMATĄ AMERYKAŃSKIM

12 marca klasa 2Gd spotkała się z panem Chadwickiem Houghtonem – zastępcą Attaché Prasowego Ambasady Amerykańskiej w Warszawie. Tematyka spotkania dotyczyła głównie wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Uczniowie dowiedzieli się jak zorganizowany jest system wyborczy w USA, czym jest Kolegium Elektorów czy „swing states”. Gość odpowiedział także na wiele pytań ze strony uczniów dotyczących przede wszystkim jego pracy w placówce dyplomatycznej, a także samej działalności Ambasady Amerykańskiej.

Było to kolejne spotkanie w ramach „Meet America” – programu realizowanego przez Ambasadę USA, który daje możliwość spotkań i dyskusji z amerykańskimi dyplomatami, pracującymi w Ambasadzie USA w Warszawie oraz Konsulacie Generalnym w Krakowie.