Najlepszy uczeń szkoły

Wolontariat? Lubię to!

Młodzież II Liceum Ogólnokształcącego włączyła się w jedną z największy Wigilii dla Potrzebujących, która odbywała się w naszym mieście.

W wielkim namiocie ustawionym wzdłuż Bazyliki Archikatedralnej pw. Św. Jakuba Apostoła, 24 grudnia 2019 roku, udało się ugościć przeszło 500. ubogich, samotnych i potrzebujących Szczecina.

Wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem, modlitwa oraz przygotowany posiłek - nie udało by się tego wykonać, gdyby nie ogromną pomoc wielu Wolontariuszy - także z naszej szkoły.

Wolontariusze nie tylko pomogli przy rozstawianiu stołów i ławek, roznoszeniu posiłków, ale przede wszystkim swoją obecnością wnieśli niesamowity wkład w to wydarzenie.

Kilka dni przed Wigilią Wolontariusze pomagali także w przygotowaniu paczek żywnościowych, które po zakończonej wieczerzy udało się wręczyć naszym podopiecznym.

Wszystkim Wolontariuszom za okazane serce i pomoc bardzo dziękujemy!
Ks. Maciej Wagner