Informacje przedmiotowe

XXX Olimpiada Informatyczna

Ministerstwo Edukacji i Nauki, Fundacja Rozwoju Informatyki oraz Komitet Główny Olimpiady Informatycznej jeszcze raz serdecznie zapraszają Uczniów Państwa Szkoły do startu w XXX Olimpiadzie Informatycznej, organizowanej zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad.
Olimpiada przeznaczona jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych uzdolnionych informatycznie i służy rozwijaniu ich wiedzy i umiejętności w zakresie kluczowych kompetencji informatycznych, jakimi są układanie algorytmów i programowanie.
Zawody I stopnia Olimpiady rozpoczęły się  17 października i potrwają do 21 listopada 2022 r. Treść zadań dostępna jest pod adresem. Zawody Olimpiady są indywidualne i mogą w nich brać udział uczniowie wszystkich typów szkół ponadpodstawowych (oraz młodsi). Rejestracja na zawody I stopnia jest cały czas otwarta w Systemie Internetowym Olimpiady. Uczniowie sami dokonują rejestracji w Systemie. Cały czas jest możliwość wzięcia udziału Państwa uczniów w zawodach, serdecznie zapraszamy!
Szczegóły dostępne są na stronie
Uczniom startującym w zawodach zalecamy zapoznanie się z zasadami startu w zawodach, które opisane są w zakładce "Jak zacząć", dostępnymi pod linkiem
W zakładce "XXX OI", w folderze "Przepisy", dostępna jest dokumentacja Olimpiady Informatycznej, w tym: Regulamin Olimpiady, Zasady organizacji zawodów oraz Ustalenia techniczne. Uczniowie w momencie zapisania się na zawody są zobowiązani zapoznać się z tymi dokumentami.
Zapraszamy także do obejrzenia dwóch webinariów, które pomogą Uczniom w starcie w Olimpiadzie:
    • webinarium pt. "Jak wystartować w Olimpiadzie Informatycznej?",
    które dostępne jest na naszym kanale YouTube pod adresem
    • webinarium pt. "Jak rozwiązywać zadania na Olimpiadzie
    Informatycznej?", które jest dostępne pod adresem
    zeszłego roku, ale treść jest aktualna.
Zadania z poprzednich edycji Olimpiady można znaleźć w serwisie
Omówienia zadań z pierwszych 23 edycji Olimpiady można znaleźć w naszych niebieskich książeczkach, które są do pobrania w formie pdf na naszej stronie pod adresem zadania z ostatnich edycji w formie webinariów znajdują się na naszym YouTube pod adresem: https://www.youtube.com/user/olimpiadainf.
W przypadku uczniów, którzy nie posługują się biegle językiem polskim, jest możliwość kontaktu z organizatorami w języku angielskim.
Liczymy na owocną współpracę i życzymy sukcesów Uczniom startującym w zawodach Olimpiady!
Na laureatów czekają wysokie stypendia z programu Stypendialnego Olimpiady Informatyczne, fundowane przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy.