Informacje przedmiotowe

„BAGS” w II LO

13 października uczniowie klasy 3B mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu online z Zuzanną Żmudą i Bartoszem Romanem – absolwentami II LO w Szczecinie, a obecnie studentami prawa na Uniwersytecie w Maastricht w Niderlandach.

Spotkanie to otwiera cykl spotkań z naszymi absolwentami studiującymi zagranicą w ramach projektu współpracy zagranicznej ”BAGS: Be A Global Student!”. Celem projektu jest przybliżyć naszej młodzieży zagadnienia związane z systemami edukacyjnymi w innych krajach i odpowiedzieć na pytania gdzie najlepiej studiować i jakie wymagania należy spełnić. Bartosz i Zuzia swoją płynną angielszczyzną opowiedzieli nam o tym jak wygląda ich studenckie życie w Niderlandach i podpowiedzieli jak aplikować, jak wynająć mieszkanie czy znaleźć pracę. Nasi uczniowie wyszli ze spotkania przekonani, że „nie taki diabeł straszny jak go malują” (pod warunkiem, ze potrafisz jeździć na rowerze, bez którego w Niderlandach ani rusz ;).