Język niemiecki

Warsztaty językowo-realioznawcze w górach Harzu

Zapraszamy serdecznie

Warsztaty językowo-realioznawcze w górach Harzu - Riepenburg/Niedersachsen/Niemcy

dla uczniów klas I i II, których celem jest zapoznanie się z regionem gór Harzu, współczesnymi zjawiskami społecznymi oraz wybranymi elementami wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego (ćwiczenie wszystkich sprawności językowych, rozwiązywanie testów leksykalno-gramatycznych). W programie także zwiedzanie najbliższej okolicy (Hameln i okolice), a także wycieczki krajoznawcze do Porta Westfalica, Wolfsburga, Braunschweigu i innego wybranego miasta w Niedersachsen

Warsztaty odbędą się w Riepenburg/Niemcy w dniach 14 - 18. października 2019

Czytaj więcej...

Wymiana polsko-niemiecka 2019

Zapraszam serdecznie uczniów klas I i II
do udziału w wymianie polsko-niemieckiej w ramach partnerstwa szkół
w roku szkolnym 2018/2019

Czytaj więcej...

Wyjazd krajoznawczo-edukacyjny na wyspę Föhr na Morzu Północnym / Niemcy

Zapraszamy serdecznie na:

Wyjazd krajoznawczo-edukacyjny na wyspę Föhr na Morzu Północnym/Niemcy

dla uczniów II LO, którego celem jest zapoznanie z regionem morza watowego Wattenmeer, jego florą i fauną, pięknem krajobrazu, historią regionu oraz współczesnymi zjawiskami społecznymi oraz wybranymi elementami wiedzy o kraju związkowym Schleswig-Holstein.

W programie także zwiedzanie najbliższej okolicy i objazd wyspy autokarem, udział w warsztatach szlifowania bursztynów, zapoznanie z funkcjonowaniem Parku Narodowego, spacer po morzu watowym z przewodnikiem, zajęcia integracyjne i językowe.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na Walentynki w Berlinie

w dniu 15.02.2019; koszt 35 Euro + ok. 60 PLN 

W programie: muzeum/ wystawa z programem zwiedzania - różne atrakcje w przygotowaniu, Potsdamer Platz/Ku'Damm, przedstawienie rewiowe Staunen - *Circus of Stars* w Wintergarten Berlin

Czytaj więcej...

Zaproszenie do teatru w Schwedt

Serdecznie zapraszamy uczniów II LO wraz z rodzeństwem i/lub przyjaciółmi na przedstawienie w języku niemieckim (z elementami języka polskiego) „Die verzauberten Brüder”, które odbędzie się w teatrze Uckermärkische Bühnen Schwedt w dniu 09. grudnia 2018 (niedziela) o godz. 15.00.

Czytaj więcej...

UWAGA !!! WYCIECZKA

Masz ochotę jeszcze przed końcem roku szkolnego wyruszyć w podróż po ogrodach świata oraz odbyć wędrówkę w głąb ludzkiego ciała? Jeśli tak, zapraszamy Cię na wycieczkę do Berlina, która odbędzie się 21.06.2018r. (czwartek), a podczas której odwiedzimy budzącą spore kontrowersje wystawę w Mensch Museum oraz pooddychamy zielonymi płucami Berlina, jakimi są Ogrody Świata (Gärten der Welt) położone we wschodniej dzielnicy stolicy Niemiec na tzw. Marzahnie.

Czytaj więcej...