Biblioteka i czytelnia

(wypożyczenia przez
pomieszczenie czytelni)

Katalog on-line

poniedziałek 800 - 1400

wtorek 800 - 1400
środa 800 - 1400
czwartek 800 - 1400
piątek 800 - 1400
tel. 91 434-63-71
» Sporządzanie bibliografii załącznikowej - poradnik dla uczniów «
opracowany przez p. Ewę Smólską

„Czytamy w szpitalu książki”

Drugi rok z rzędu rozpoczęliśmy z uczniami Pobożniaka akcję czytania dzieciom na oddziałach pediatrycznych w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym  Nr 1 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego im. prof. Tadeusza Sokołowskiego przy ul.Unii Lubelskiej 1 w  Szczecinie. Akcja prowadzona jest codziennie przez cały październik.

Opiekun: Ewa Smólska

Wolontariusze:

Czytaj więcej...

Dzień Książki w Pobożniaku

13 czerwca uczniowie Pobożniaka szturmem opanowali bibliotekę szkolną podczas częstowania książkami. Do wyboru były smakowite kąski: Kapuściński, Cook, Brontë, Kotarbiński i Mann, a także Tablice Matematyczne czy Romantyzm Witkowskiej, Biografia Chopina i Dieta wegetariańska..... Pycha!!!

Czytaj więcej...

Wykład w bibliotece - dr Janina Kosman

"Pieśń przynosi radość i rozgrzewa mrok".
Ta myśl przyświecała uczniom Pobożniaka na przełomie XIX i XX wieku w Towarzystwach Czytelniczych i Towarzystwach Śpiewaczych działających na terenie naszej szkoły, wówczas gimnazjum niemieckim. 16 maja 2018 słynni nauczyciele i ich uczniowie ożywieni zostali w naszej wyobraźni na wykładzie "Do szkoły nie chodzą anioły - czyli o szkolnych kółkach zainteresowań w dawnym Szczecinie", który na zaproszenie pani Ewy Smólskiej  poprowadziła pani dr Janina Kosman, kustosz dyplomowany z Archiwum Państwowego w Szczecinie.

Fotoreportaż, Facebook lub artykuł na stronie SBP

 

"Moje usta to moje ręce" - reportaż Anny Kolmer

 W ramach akcji "Sztuka bez granic" w naszej szkole odbył się wernisaż Walerego Siejtbatatowa, który przyjechał z dalekiego Kazachstanu. 

Posłuchaj reportażu Anny Kolmer z Radia Szczecin:

 a także dyskusji

Wystawa obrazów Walerego Sejtbatałowa

W bibliotece szkolnej do końca marca można obejrzeć piękne obrazy Walerego Sejtbatałowa, a w galerii wspomnienie z wernisażu
 

Serdecznie zaprasza Ewa Smólska

Wernisaż Walerego Sejtbatałowa

Wernisaż Walerego Sejtbatałowa malującego ustami15 lutego 2018 r. w Pobożniaku odbył się niezwykły wernisaż pana Walerego Sejtbatałowa artysty malującego ustami. Uczniowie mogli oglądać kunsztownie namalowane portrety, pejzaże i martwe natury oraz podziwiać mistrza przy pracy.

Spotkanie prowadziły pani Ewa Smólska i Julia Sałdan z klasy 2 IB.