Biblioteka i czytelnia

(wypożyczenia przez
pomieszczenie czytelni)

Katalog on-line

poniedziałek 800 - 1400

wtorek 800 - 1400
środa 800 - 1400
czwartek 800 - 1400
piątek 800 - 1400
tel. 91 434-63-71
» Sporządzanie bibliografii załącznikowej - poradnik dla uczniów «
opracowany przez p. Ewę Smólską

WIOSNA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Biblioteka rozkwita na wiosnę wystawami:

"Skarby Książnicy Pomorskiej", "Twarze Tuwima", "Liść wawrzynu, płatek róży - sławni Polacy dawnej Wileńszczyzny"

zaprasza Ewa Smólska 

Czytaj więcej...

Wystawa w bibliotece "Malarski świat Henryka Ostachiewicza"

"Malarski świat Henryka Ostachiewicza" wystawa obrazów, portretów, pejzaży z kolekcji Anny i Zbigniewa Gonczaruków oraz Joanny Behrendt. W bibliotece szkolnej można obejrzeć wspaniałe pejzaże, portrety, oleje i akwarele artysty niezwykłego, związanego ze Szczecinem od 1945 r. 

     

Czytajcie za darmo!!!

  Zapraszam do uczestniczenia w akcji Instytutu Książki w Krakowie - "Upoluj swoją książkę", która rozpoczęła się w Pobożniaku i w 1000 innych bibliotekach w Polsce. Wystarczy pobrać aplikację Woblink i zeskanować kod QR z plakatów. 
Pierwszy kod QR trzyma VANESSA - manekin na parterze szkoły, drugi jest w sali 28 na pierwszym piętrze, trzeci w bibliotece szkolnej! Akcja potrwa do 30 listopada 2018 r. 
VANESSA POWRACA - ma nową fryzurę, nowe ciuchy - nie zmieniła tylko upodobania do książek!!! 

Wszelkie pytania proszę kierować do bibliotekarki szkolnej
p.Ewy smólskiej 

„Czytamy w szpitalu książki”

Drugi rok z rzędu rozpoczęliśmy z uczniami Pobożniaka akcję czytania dzieciom na oddziałach pediatrycznych w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 1 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego im. prof. Tadeusza Sokołowskiego przy ul.Unii Lubelskiej 1 w Szczecinie. Akcja prowadzona jest codziennie przez cały październik.

Opiekun: Ewa Smólska

Wolontariusze:

Czytaj więcej...

Wystawa w Bibliotece „Ojcowie Niepodległości”

„Ojcowie Niepodległości” to 18 tematycznych plansz bogato ilustrowanych, które przybliżają najważniejsze postacie i wydarzenia związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

Wystawa została wykonana w oparciu o pliki udostępnione przez szczeciński oddział IPN.

zaprasza Ewa Smólska

 

Dzień Książki w Pobożniaku

13 czerwca uczniowie Pobożniaka szturmem opanowali bibliotekę szkolną podczas częstowania książkami. Do wyboru były smakowite kąski: Kapuściński, Cook, Brontë, Kotarbiński i Mann, a także Tablice Matematyczne czy Romantyzm Witkowskiej, Biografia Chopina i Dieta wegetariańska..... Pycha!!!

Czytaj więcej...

Wykład w bibliotece - dr Janina Kosman

"Pieśń przynosi radość i rozgrzewa mrok".
Ta myśl przyświecała uczniom Pobożniaka na przełomie XIX i XX wieku w Towarzystwach Czytelniczych i Towarzystwach Śpiewaczych działających na terenie naszej szkoły, wówczas gimnazjum niemieckim. 16 maja 2018 słynni nauczyciele i ich uczniowie ożywieni zostali w naszej wyobraźni na wykładzie "Do szkoły nie chodzą anioły - czyli o szkolnych kółkach zainteresowań w dawnym Szczecinie", który na zaproszenie pani Ewy Smólskiej  poprowadziła pani dr Janina Kosman, kustosz dyplomowany z Archiwum Państwowego w Szczecinie.

Fotoreportaż, Facebook lub artykuł na stronie SBP

 

"Moje usta to moje ręce" - reportaż Anny Kolmer

 W ramach akcji "Sztuka bez granic" w naszej szkole odbył się wernisaż Walerego Siejtbatatowa, który przyjechał z dalekiego Kazachstanu. 

Posłuchaj reportażu Anny Kolmer z Radia Szczecin:

 a także dyskusji