II Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I w Szczecinie

DZIENNIK ELEKTRONICZNY – LIBRUS w roku szkolnym 2020/2021

Szanowni Rodzice

Od 1 września 2020 roku decyzją Wydziału Oświaty UM Szczecin  szczecińskie szkoły, w tym II LO im. Mieszka I w Szczecinie, będą korzystały z dziennika elektronicznego LIBRUS SynergiaTM. Kody dostępu - celem zarejestrowania indywidualnego konta na Portalu Librus - zostaną Państwu przekazane przez wychowawców klas. Zgodnie z zaleceniem LIBRUS SynergiaTM rodzice/opiekunowie są zobowiązani do przekazania kodu dostępu ucznia do systemu swoim dzieciom. Kody dla rodziców nie będą przekazywane uczniom. Rodzice nie powinni przekazywać swojego kodu dostępu do systemu swoim dzieciom!

Zachęcam rodziców do systematycznego korzystania z dziennika elektronicznego, który pozwoli Państwu na bieżącą analizę wyników w nauce oraz analizę frekwencji ucznia, kontakt z wychowawcą i nauczycielami z danych zajęć edukacyjnych, z wykorzystaniem komunikatora. Wiedza ta z pewnością pozwoli Państwu na wspieranie swojego dziecka w procesie edukacji.

W załączeniu INSTRUKCJA LOGOWANIA DO SYSTEMU LIBRUS SYNERGIA oraz Pierwsze kroki z aplikacją mobilną NASZE SZKOŁY .

Jednocześnie pragnę poinformować, że jeszcze przez okres dwóch tygodni (do 14.IX) w celu utrzymania łączności z Państwem będzie funkcjonował stary system:  ”Portal Edukacyjny”.

Za jego pomocą Rodzice obecnych klas drugich i trzecich będą również informowani o bieżących sprawach funkcjonowania szkoły. Jest to rozwiązanie przejściowe – potrzebne do uruchomienia pełnego funkcjonowania platformy LIBRUS SynergiaTM.

Jolanta Jastrzębska
II Liceum Ogólnokształcącego